Konkurs Dyplomy dla Warszawy

Rusza pierwsza edycja konkursu „Dyplomy dla Warszawy”, w którym przyznawane będą nagrody autorom najlepszych rozpraw doktorskich i prac magisterskich z zakresu wszelkich specjalności naukowych dotyczących społeczno-gospodarczego rozwoju Warszawy. Prace należy nadsyłać do 29 lutego br.

Fotorelacja z gali wręczenia nagród w pierwszej edycji konkursu „Dyplomy dla Warszawy”

Konkurs, którego organizatorem jest Muzeum Warszawy – instytucja kultury m.st. Warszawy, ma na celu wspieranie zainteresowania młodych badaczy współczesnym rozwojem stolicy. Pomysłodawcy liczą, że problemy i pomysły opisane w nadesłanych pracach będzie można wdrożyć podnosząc tym samym jakość życia w stolicy.

– Od dawna wykorzystujemy potencjał wyższych uczelni do rozwoju naszego miasta. Tym konkursem chcemy nagrodzić konkretne osoby, które wybierając temat swojej pracy dyplomowej, miały na myśli Warszawę – jej rozwój, przyszłość i tożsamość – mówi Hanna Gronkiewicz- Waltz, Prezydent Warszawy.

Warszawa i najróżniejsze aspekty jej rozwoju i dziejów od dawna znajdują się w centrum zainteresowania młodych badaczy. W latach 2000-2015 obroniono 1597 prace dyplomowe dotyczące Warszawy – średnio 100 prac rocznie. To ogromny potencjał i kopalnia pomysłów.
Miasto szczególnie przygląda się i monitoruje dyplomy obronione w ośmiu najlepszych warszawskich szkołach wyższych ocenionych w rankingu Perspektyw. Z tymi placówkami chce pracować także przy konkursie „Dyplomy dla Warszawy”.

Organizatorzy liczą na dyplomy i rozprawy, które nie tylko będą miały wysoką wartość naukową i oryginalne ujęcie tematu, ale będą posiadały potencjał wdrożeniowy, czyli możliwość praktycznego zastosowania zbadanych i opisanych przez autora projektów, w przedsięwzięciach realizowanych przez m.st. Warszawę.

Na konkurs prace mogą nadsyłać autorzy, promotorzy lub uczelnie z siedzibą w Warszawie – ważne, aby zostały obronione nie wcześniej niż w roku 2013. Przyjmowane będą prace z zakresu wszelkich specjalności naukowych.

O wynikach konkursu zadecyduje Kapituła, w której skład wchodzą przedstawiciele warszawskich uczelni, Rady Miasta, Urzędu Miasta, Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz Muzeum Warszawy.

Prace należy nadsyłać do 29 lutego 2016 r. do Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy, ul. Senatorska 27 w kopercie z dopiskiem „Konkurs – praca dyplomowa”. Wyłonienie zwycięzców nastąpi na początku czerwca tego roku. Nagroda główna dla rozprawy doktorskiej wynosi 10 tys. zł (oraz trzy wyróżnienie po 4 tys. zł), a dla pracy magisterskiej 5 tys. zł (oraz trzy wyróżnienia po 2 tys. zł).

Szczegóły w Regulaminie konkursu.

Pytania dotyczące konkursu prosimy przesyłać na adres naukowa@um.warszawa.pl.

Pliki do ściągnięcia

Regulamin konkursu (plik PDF)

Formularz zgłoszeniowy (dokument Excel)

INSTAGRAM MUZEUM WARSZAWY