Wystawa główna Rzeczy warszawskie / Gabinet Schielów

Album wojenny Jana Schielego, MHW 956_S

Gabinet Schielów

W 2002 roku do zbiorów Muzeum Historycznego m.st. Warszawy trafił dar od zamieszkałej w Londynie Barbary Schiele. Obejmował on 956 pozycji inwentarzowych, wśród których był obszerny zbiór grafiki, map i rysunków, a także miniatury, meble, ceramika, szkło, militaria oraz pamiątki rodzinne w postaci fotografii, albumów wojennych i odznaczeń zmarłego w 2000 roku Jana Schielego, weterana polskich sił zbrojnych na Zachodzie. W Gabinecie Schielów prezentujemy część tej bogatej kolekcji; jej elementy prezentowane są także w innych gabinetach.