04.03.2017 / Aktualności

Konkurs filmowy dla młodych mieszkańców Warszawy!

Lubisz wyzwania twórcze? Jesteś pasjonatem kina? Chciałabyś nakręcić krótki film o Warszawie? Ten konkurs jest dla Ciebie!

Organizacja Miast Światowego Dziedzictwa ogłasza nabór prac w czwartej edycji międzynarodowego konkursu filmowego „Moje miasto: nasze dziedzictwo”. Na młodych filmowców czekają atrakcyjne nagrody!

Konkurs adresowany jest do młodych osób, w dwóch grupach wiekowych:

1. od 14 do 17 roku życia,
  2. od 18 do 21 roku życia.

Zadaniem uczestnika jest przedstawienie w filmie, o maksymalnej długości 5 minut, Warszawy – miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Warunkiem niezbędnym jest umieszczenie materiału w jednym z trzech wybranych języków: angielskim, francuskim lub hiszpańskim na stronie internetowej www.youtube.com. Zgłoszenia należy kierować na adres mailowy dominika.dragan@muzeumwarszawy.pl. Termin zgłoszenia prac upływa 31 lipca.

Celem konkursu jest zachęcenie młodych ludzi do poszerzenia wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego rozumianego jako wyjątkowy obszar włączony do globalnej spuścizny kulturowej.

Dla zwycięzcy etapu lokalnego w każdej grupie wiekowej przewidziana jest nagroda rzeczowa ufundowana przez Muzeum Warszawy.

Film wyłoniony przez jury weźmie udział w międzynarodowej rywalizacji o jedną z dwóch nagród pieniężnych w wysokości: 1000 USD lub 2000 USD! Ponadto film zostanie opublikowany na stronie organizatora Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa. Filmy nagrodzone w konkursie międzynarodowym zostaną zaprezentowane uczestnikom światowego Kongresu w mieście Gyeongju w Korei Płd., w listopadzie tego roku.

Jeśli masz wątpliwości przeczytaj poniższe pytania i odpowiedzi. Powinny Ci się przydać.

Jak zgłosić film?

Krok 1: Nakręć maksymalnie 5-minutowy film jednym z możliwych narzędzi: kamerą, aparatem, telefonem komórkowym lub komputerem.

Krok 2: Zamieść film na stronie www.youtube.com.

Krok 3: Wyślij swoje zgłoszenie wraz z linkiem do pracy na adres dominika.dragan@muzeumwarszawy.pl.

Krok 4: Uzbrój się w cierpliwość w oczekiwaniu na wynik konkursu!

Jak ma wyglądać film konkursowy?

Wykaż się kreatywnością i zaskocz komisję! Twoja praca może być wykonana w dowolnym stylu, jedyne wytyczne jakich musisz przestrzegać to temat czyli wizualna warstwa miasta. Filmowi mogą towarzyszyć napisy (informacje, które niosą nie mogą dominować nad obrazem), ścieżka dźwiękowa (utwór muzyczny z napisami lub bez), narracja z offu.

Jakie formaty filmu są dozwolone?

Wszystkie formaty akceptowane przez YouTube’a, tj. .wmv (Windows Movie Maker, Windows Media Player, etc.), .avi (Audio Video Interleave), .mov (iMovie), .mpg (format programu Quick Time).

W jakim języku powinny umieszczone być informacje?

Jeśli decydujesz się opatrzyć film napisami lub narracją z offu, wszystkie informacje powinny być podane w jednym z trzech języków: angielskim, francuskim lub hiszpańskim.

Jakie informację powinny znaleźć się w zgłoszeniu?

Wszyscy uczestnicy proszeni są o podanie imienia i nazwiska autora (autorów), wieku, numeru telefonu, adresu zamieszkania oraz tytułu pracy. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda przedstawiciela ustawowego. (formularz dołączony jest do regulaminu konkursu).

Czy film może mieć kilku autorów?

Oczywiście, filmy można zgłaszać w grupie.

Kiedy dowiem się, który film wygrał?

Zwycięzca zostanie powiadomiony mailowo. Wyniki zostaną opublikowane na stronie Muzeum Warszawy najpóźniej 16 sierpnia 2017 r.

Gdzie uzyskam dodatkowe informacje o konkursie?

Szczegółowe informacje na temat konkursu zamieszczone są w regulamin oraz na stronie organizatora www.ovpm.org/en/video_competition. Pytania można przesyłać na adres email: dominika.dragan@muzeumwarszawy.pl.