fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

17.01.2018 / Aktualności, Kino Syrena

Luty w Kinie Syrena | 2018 r.

Luty w Kinie Syrena | 2018 r.

Piątkowe i sobotnie popołudnia – spotkania z kinem artystycznym. W kameralnej sali kina Muzeum Warszawy odbywają się pokazy premierowych tytułów, obrazów z najważniejszych festiwali oraz filmów o architekturze, sztuce i tematyce miejskiej.

JAK DOJECHAĆ DO KINA SYRENA?

  • autobus/tramwaj: Stare Miasto
  • autobus: Kapitulna, Plac Zamkowy
  • stacje rowerowe Veturilo: Miodowa, Plac Krasińskich

REPERTUAR Kina Syrena w LUTYM:

2 lutego, godz. 17:00

Louise nad morzem (Louise en Hiver), Belgia / Francja 2016, reż. Jean-François Laguionie, 70 min

Louise to staruszka, która utknęła w nadmorskim kurorcie, po tym jak odjechał ostatni w tym sezonie pociąg. Louise nie wpada w panikę i postanawia przetrwać samotnie zimę. Nie będzie to łatwe. Z czasem jednak ulewne deszcze, przypływy czy brak ludzi, przestają jej doskwierać tak mocno, jak na początku. Staruszka zaczyna traktować swoją sytuację jako wyzwanie. Wzruszający film animowany dla dorosłych o sile człowieka i o tym, że w każdym wieku można znaleźć sens życia

3 lutego, godz. 16:00
24 lutego, godz. 16:00

High-Rise, Wielka Brytania / Belgia 2015, reż. Ben Wheatley, 119 min

W poszukiwaniu spokoju i anonimowości doktor Robert Laing wprowadza się do luksusowego apartamentowca, który został zbudowany, aby zaspokajać wszelkie kaprysy londyńskiej elity. Szybko okazuje się jednak, że pozostali lokatorzy nie mają najmniejszego zamiaru zostawić go w spokoju. Mężczyzna staje się świadkiem i uczestnikiem niezdrowej rywalizacji, która opanowuje wszystkich mieszkańców. Stopniowo pełen przepychu, zakrapianych imprez i szalonych orgii raj zmienia się w prawdziwe piekło. (kadr z filmu na zdjęciu głównym)

9 lutego, godz. 17:00

Łagodna (Krotkaya), Rosja / Francja / Niemcy 2017, reż. Siergiej Łoźnica, 143 min

Kobieta o przykuwającej uwagę, spokojnej twarzy, dostaje zwrot paczki, którą wysyłała do męża przebywającego w więzieniu. Wyrusza w drogę, aby dowiedzieć się o jego losach. Wszelkie informacje, które stara się zdobyć, okazują się jednak „tajemnicą państwową”. Postanawia w końcu pojechać sama do uwięzionego.

10 lutego, godz. 14:30

Bloki, Polska 2017, reż. Konrad Królikowski, 57 min

Bloki to pierwszy tak szeroki i wieloaspektowy obraz poświęcony budownictwu mieszkaniowemu w Polsce od roku ‘56 do współczesności. Nie jest to film tylko o architekturze. Bloki przez dekady były różnie postrzegane przez kolejne pokolenia Polaków, były obiektem marzeń i miejscem, z którego się ucieka. W filmie są zapisem wielkich przemian powojennej Polski.

10 lutego, godz. 16:00

Synekdocha, Nowy Jork (Synecdoche, New York), USA 2008, reż. Charlie Kaufman, 124 min

Autor „Zakochanego bez pamięci”, „Adaptacji” i „Niebezpiecznego umysłu” debiutuje jako reżyser niezwykłej historii twórcy teatralnego, który pracuje nad dziełem życia – spektaklem realistycznym w każdym calu. Lata mijają, a Caden Cotard (Philip Seymour Hoffman)coraz bardziej pogrąża się w pracy nad swoją przełomową sztuką. Powoli zaciera się granica między fikcją a rzeczywistością.

16 lutego, godz. 17:00

Blask (Hikari), Japonia 2017, reż. Naomi Kawase, 101 min

Misako z niekłamaną pasją opisuje przedmioty, uczucia i świat, który je otacza. Jest audiodeskryptorką, tworzy napisy do filmów, które następnie czytane są widzom niewidomym lub słabowidzącym. Podczas jednej z projekcji dziewczyna spotyka słynnego operatora kamery, Masayę, którego wzrok nieodwracalnie się pogarsza. Między mężczyzną, który traci światło a kobietą, która je ściga, wybucha płomienne uczucie.

17 lutego, godz. 16:00

Człowiek na linie (Man on Wire), USA / Wielka Brytania 2008, reż. James Marsh, 94 min

Historia niesamowitego wyczynu jakiego dokonał 7 sierpnia 1974 roku Philippe Petit. Marzeniem tego francuskiego linoskoczka było przejście po linie rozciągniętej między zbudowanymi wówczas niedawno bliźniaczymi wieżami World Trade Center. Film Marsha odsłania kulisy przygotowań do tego wyczynu, niezwykłych związków międzyludzkich, przyjaźni oraz zbiegów okoliczności, które doprowadziły do spełnienia tego szaleńczego marzenia.

23 lutego, godz. 17:00

Powrót do Montauk (Return to Montauk), Niemcy 2017; reż. Volker Schlöndorff, 106 min

Jeden mężczyzna i dwie kobiety. Co ich łączy? Banalny trójkąt miłosny i krótkotrwałe pożądanie, a może skomplikowana relacja, która nie może mieć szczęśliwego zakończenia? On – dojrzały i popularny pisarz z niezamkniętą przeszłością. One – namiętne, nieznające kompromisów w związku. Wszyscy pragną jednego – prawdziwego i czystego uczucia. Czy ich los się odmieni, czy wybory których dokonają dadzą im szczęście?