17.01.2019 / Aktualności

Mateusz Labuda nowym Zastępcą Dyrektora Muzeum Warszawy

Zastępcą Dyrektora ds. Komunikacji z Publicznością w Muzeum Warszawy został Mateusz Labuda – menedżer kultury, fundraiser, ekspert w dziedzinie transformacji instytucji kultury i rozwoju publiczności. Nowe stanowisko związane jest z szerszymi zmianami w Muzeum Warszawy, które weszły w życie na początku 2019 roku.

Od listopada 2011 do grudnia 2018 roku Mateusz Labuda sprawował funkcję Zastępcy Dyrektora Muzeum Narodowego w Warszawie, gdzie kierował zmianą wizerunku i rozwojem MNW. W Muzeum Warszawy będzie zajmował się strategią marketingową i promocyjną oraz strategią komunikacji z publicznością. Będzie również odpowiedzialny za działalność edukacyjną i wydawniczą, pozyskiwanie funduszy i organizację wystaw.

Po otwarciu drugiej części wystawy głównej w czerwcu 2018 roku oraz zakończeniu modernizacji siedziby na Rynku Starego Miasta, wszystkie oddziały Muzeum Warszawy odzyskały możliwość pełnej realizacji zadań merytorycznych. Naszym podstawowym celem jest dzisiaj postawienie muzeum na właściwym mu miejscu na mapie kulturalnej Warszawy i kraju oraz dotarcie z naszą działalnością do szerokiej – polskiej i międzynarodowej – publiczności. Dlatego podjęłam decyzję o utworzeniu nowego stanowiska dyrektorskiego i właściwego mu obszaru w nowej strukturze organizacyjnej. Ogłoszony konkurs wygrał Mateusz Labuda – mówi dyrektorka Muzeum Warszawy Ewa Nekanda-Trepka.

Mateusz Labuda jest absolwentem studiów MBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki (kierunek: politologia ze specjalizacją administracja rządowa i samorządowa). Wcześniej studiował na Wydziale Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego (1988–1990), a następnie na Wydziale Filologii Polskiej oraz Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (1990–1993).

W latach 1991–2011 pracował jako menedżer i wydawca muzyczny: był menedżerem zespołu Maanam (1993–2007), współprowadził firmę fonograficzną Kamiling Co (1992–2010) oraz prowadził własną firmę fonograficzną Cosmopolis (1998–2011).