fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Aktualności

05.01.2018 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Muzeum Warszawskiej Pragi

Do muzeum z nosidełkiem

Do muzeum z nosidełkiem

To sposób, by zakochać się w prawobrzeżnej Warszawie. Rodziców pozostających na urlopie macierzyńskim lub tacierzyńskim wraz z dziećmi zapraszamy na zajęcia muzealne.

Podczas nich roztrząsane są palące lokalne tematy, takie jak: zabudowania pofabryczne, pozostałości Pragi wielokulturowej, gentryfikacja czy rewitalizacja. Uczestnicy spotkań poznają też historię i tradycję dzielnicy. Muzeum Warszawskiej Pragi jest przyjazne dla małych dzieci. Ułatwiają to: przestronna winda, w której zmieści się każdy wózek, łazienka z przewijakiem oraz sala warsztatowa z miękkim dywanem. Na terenie placówki jest również bistro oraz księgarnia z warszawskimi książkami, gdzie można znaleźć wydawnictwa również dla najmłodszych.

Zajęcia w trzecią środę miesiąca w godz. 10.30–11.30

Muzeum zastrzega sobie możliwość zmian w programie.

Koordynatorka projektu oraz ZAPISY:
Patrycja Labus-Sidor, patrycja.labus-sidor@muzeumwarszawy.pl, tel. 22 518 34 01

>>>17 stycznia
#muzeumpragi, Start

Pierwsze spotkanie to okazja do poznania muzeum, jego infrastruktury oraz pozostałych uczestników spotkań z nosidełkiem, a także przekonania się, jak duże możliwości mają rodzice chcący spędzać wolny czas w trakcie urlopu macierzyńskiego i tacierzyńskiego w Muzeum Warszawskiej Pragi.
Prowadząca: Patrycja Labus-Sidor

>>>21 lutego
Czy w pewnym starym dokumencie zawarty jest przepis na Pragę?

Akt lokacji Pragi to nie tylko dokument spisany wg urzędowych prawideł z minionej epoki i piękny przedmiot o zadziwiającej historii, to także pretekst do refleksji nad współczesną tożsamością dzielnicy, miasta i nas samych. Pochylmy się wspólnie nad bezcennym obiektem z 1648 roku.
Prowadzący: Adam Lisiecki

>>>21 marca
Praga nieoczywista

Wystawa czasowa „Co słychać na Pradze?” to inny sposób poznawania tej części miasta. Można na niej dotykać, wąchać i słuchać eksponatów.
Prowadząca: Anna Mizikowska

>>>18 kwietnia
Co nowego na Pradze?

Czy jakość przeobrażeń miejskich odpowiada potrzebom mieszkańców Pragi? Dawne hale fabryczne zmieniają się w lofty, supermarkety i biurowce. Dworzec staje się centrum handlowym, a drzewa przy ulicy Targowej uznane zostają za niebezpieczne. Czy mamy wpływ na różnorodne koncepcje urbanistyczne kształtujące przestrzeń, w której żyjemy? To tematy, o których warto dyskutować.
Prowadząca: Ewa Kalnoj-Ziajkowska

>>>16 maja
Moda na rzemiosło

Spotkanie świata mody z tradycyjnym rzemiosłem możliwe jest tylko na Pradze. Wszystko dzięki aktywnej współpracy studentów kierunków artystycznych oraz warszawskich mistrzów rzemiosła prowadzących warsztaty na prawym brzegu Wisły, którą zainicjowało przed trzema laty Muzeum Warszawskiej Pragi. Podczas majowego spotkania autorka cyklu Rzemieślnicy zaprezentuje rezultaty tej działalności.
Prowadząca: Katarzyna Chudyńska-Szuchnik

>>>20 czerwca
Wyjątkowe eksponaty

Gdzie szukać żony najsłynniejszego praskiego aptekarza? Gdzie znajduje się najstarszy prawobrzeżny zabytek? Odkryj historię Pragi dzięki najważniejszym i najciekawszym eksponatom z kolekcji. To punkt wyjścia do rozmowy o miejscu i roli osady, miasta, a w końcu dzielnicy Warszawy, która do dziś zachowała swój niezależny charakter.
Prowadząca: Anna Wigura