15.05.2017 / Aktualności, Centrum Interpretacji Zabytku, Muzeum Drukarstwa, Muzeum Warszawskiej Pragi, Noc Muzeów

Noc Muzeów

Muzeum Warszawy (Rynek Starego Miasta)

Godzina: 19:00 – 22:00

Dla kilku grup naszych gości, którzy w ogłaszanych na stronie Muzeum i w mediach społecznościowych konkursach wygrają wejściówki, przygotowaliśmy pierwszą wizytę w naszych kamienicach, po ich gruntownej odnowie. W ten sposób otworzymy Muzeum Warszawy dla warszawiaków i gości jeszcze przed oficjalnym otwarciem, które nastąpi w ostatni weekend maja. Po odnowionych wnętrzach i salach nowej wystawy głównej „Rzeczy Warszawskie” oprowadzać gości będzie dyrekcja oraz kuratorzy. Dla gości przygotujemy też poczęstunek.

Centrum Interpretacji Zabytków

Godzina: 19:00 – 00:00

Czy wiesz co znajdowało się na Rynku zanim pojawiła się tam syrena? Całą noc zapraszamy do wzięcia udziału w interaktywnej grze połączonej z zwiedzaniem zakamarków Centrum Interpretacji Zabytku. Na wszystkich czekają nagrody.

Muzeum Warszawskiej Pragi

Godzina: 18:00 – 24:00

W związku z otwarciem wystawy czasowej „Projekt Praga” odbędą się oprowadzania kuratorskie po ekspozycji czasowej. Dodatkowo będzie możliwość zwiedzania wystawy stałej.

Muzeum Drukarstwa

Godzina: 19:00 – 1:00

W czasie Nocy Muzeów przedstawimy  trzy prezentacje „Maszyny Poligraficzne w zbiorach Muzeum Drukarstwa”, „Muzeum Drukarstwa w podróży”, „Zakłady Graficzne Dom Słowa Polskiego” w pętli lub o określonych godzinach. Zostanie przygotowany  druk  typograficzny (skład ręczny) „Pamiątka z wizyty w Muzeum Drukarstwa”,  z datą wydarzenia który będzie można  własnoręcznie wytłoczyć na zabytkowej prasie korektorskiej.

W pozostałych oddziałach zapraszamy do zwiedzania wystaw stałych.

Godziny funkcjonowania:

• Palmiry 12:00 – 20:00,
  • Korczakianum 19:00 – 22:00,
  • Barbakan 10:00 – 24:00,
  • Muzeum Ordynariatu Polowego 10:00 – 24:00.