07.02.2017 / Aktualności, Katalogi wystaw, Muzeum Woli, Wydawnictwa

Nowi Warszawiacy

Historie awansów społecznych drugiej połowy XIX wieku

Publikacja towarzyszyła wystawie Nowi Warszawiacy. Historie awansów społecznych drugiej połowy XIX wieku prezentowanej w Muzeum Woli w dniach 14 maja – 27 lipca 2014 roku.

Książka przedstawia biografie nowych warszawiaków, przybyszów z prowincji, którzy wbrew ograniczeniom politycznym Królestwa Polskiego odnosili sukcesy materialne i pięli się po drabinie społecznej.

Teksty: Hanna Nowak-Radziejowska, Joanna Kubicka
Koncepcja i opracowanie katalogu: Joanna Kubicka
Projekt graficzny i skład: Anna Światłowska

84 strony, oprawa miękka, druk czarno-biały + kolor, wersje językowe polska i angielska.

Wydawca: Muzeum Warszawy, Wydanie I, Warszawa 2014