25.11.2015 / Aktualności, Działo się! Fotorelacje, Muzeum Warszawskiej Pragi, Seria Plany Warszawy, Wydawnictwa

Premiera książki „Plan Warszawy Książnica-Atlas z 1939 roku”

Takich tłumów sala konferencyjna Muzeum Warszawskiej Pragi dawno nie widziała.

Na premierze drugiej książki z serii „Plany Warszawy ze zbiorów kartograficznych Muzeum Warszawy” autorstwa Jarosława Trybusia i Pawła E. Weszpińskiego pojawiło się tylu gości, że sala pękała w szwach – zajęte były nie tylko wszystkie miejsca siedzące, ale też cała przestrzeń, w której można było stać.

Spotkanie z autorami książki poprowadził redaktor „Gazety Stołecznej” Jerzy S. Majewski, który – jako znawca warszawskich tematów – zadbał o zestaw ciekawych pytań związanych z tym, jak Warszawa wyglądała w 1939 roku i jak wygląda teraz.

Książka do kupienia w sklepie Muzeum Warszawy.