20.02.2018 / Aktualności, Muzeum Warszawskiej Pragi

Pretekst Praski – Klub Dyskusyjny

To cykl spotkań-dyskusji w Czytelni Muzeum Warszawskiej Pragi o książkach, filmach i dziełach sztuki.

Muzeum Warszawskiej Pragi we współpracy ze Stowarzyszeniem Konkluzja zaprasza do wspólnego czytania literatury, oglądania filmów, interpretacji dzieł sztuki i spierania się o losy bohaterów i sposób ich konstruowania. Przyjrzyjmy się, jak w tym obszarze znaczeń wypada warszawska Praga – zarówno ta sprzed trzydziestu lat, jak i ta uchwycona przez artystów niemalże wczoraj. Wszystko po to, aby zastanowić się nad znaczeniami praskiej scenografii, ale i zwyczajnie powspominać miejsca i ludzi, których już nie ma. Miłym i ciekawym akcentem może okazać się sprawdzenie jak mają się dziś sportretowane w przeszłości fragmenty miasta.

Dla kogo: osoby powyżej 55 roku życia

Koszt: 10 zł od osoby, płatne w kasie Muzeum w dniu warsztatów

Czas trwania: 90–100 min

Limit miejsc: 25 osób

Obowiązuje rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 22 518 34 16 lub za pomocą wiadomości e-mail: karolina.jusinska@muzeumwarszawy.pl w dniach od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.

Kierownik projektu: Karolina Jusińska (asystent muzealny Muzeum Warszawy)

Prowadząca zajęcia: Katarzyna Szumlas (prezes Stowarzyszenia Konkluzja)