Sprawozdanie Muzeum Historycznego m.st. Warszawy 2013

Opracowanie: Małgorzata Mycielska oraz Joanna Popiołek, Jakub Supera
(na podstawie materiałów przygotowanych przez pracowników MHW)
Redakcja: Joanna Popiołek
Korekta: Julia Odnous
Projekt graficzny: Anna Piwowar
Skład i łamanie: Anna Piwowar

112 stron, oprawa miękka, druk kolorowy, wersja językowa: polska

Wydawca: Muzeum Historyczne m.st. Warszawy
Wydanie I
Warszawa 2014

Sprawozdanie Muzeum Historycznego m.st. Warszawy zawiera pełną informację na temat działań prowadzonych w Muzeum w 2013 roku. Uwzględnione w nim zostały kwestie związane z inwestycjami przeprowadzonymi w 2013 roku oraz organizacja Muzeum, frekwencja, finanse, pozyskane fundusze, jak i wszelkie działania merytoryczne – wystawy czasowe, wydawnictwa, działalność naukowa i popularyzatorska. W publikacji znalazły się kalendaria wydarzeń w poszczególnych oddziałach. Przedstawiony został również aktualny stan zbiorów i nowe nabytki.

Tekstom towarzyszą zdjęcia opisywanych wydarzeń, a o wyrazie graficznym zdecydowały artystyczne fotografie Nicolasa Grospierre’a przedstawiające wnętrza Muzeum bez eksponatów, tuż przed wielkim remontem, który ma się zakończyć w 2017 roku.

INSTAGRAM MUZEUM WARSZAWY