03.12.2015 / Aktualności, Działalność naukowa, Działo się! Fotorelacje, Muzeum od nowa

Rozpoczęcie konferencji „Skąd się wzięli warszawiacy?”

W Muzeum Warszawskiej Pragi rozpoczęła się dziś konferencja naukowa „Skąd się wzięli warszawiacy. Konsekwencje społeczne, ekonomiczne i kulturowe migracji”.

Otworzyli ją Ewa Nekanda-Trepka (Dyrektor Muzeum Warszawy), Robert Zydel (Dyrektor Biura Marketingu Miasta m.st. Warszawy), dr Jarosław Trybuś (Zastępca Dyrektora Muzeum Warszawy ds. Merytorycznych) i dr Magdalena Wróblewska (Pełnomocnik Dyrektora Muzeum Warszawy ds. Naukowo-Badawczych).

Pierwszy dzień konferencji przyciągnął tak wielu zainteresowanych, że z trudem znalazło się dla nich miejsce w sali konferencyjnej muzeum. Konferencja potrwa jeszcze dziś i jutro, a jej bogaty program podzielono na 7 zróżnicowanych tematycznie paneli.

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu Modernizacja, konserwacja oraz digitalizacja obiektów zabytkowych siedziby głównej Muzeum Warszawy przy Rynku Starego Miasta w Warszawie, będącego częścią Programu Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego przy wsparciu udzielonym z funduszy norweskich i funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, oraz środków krajowych.