03.12.2015 / Aktualności, Muzeum od nowa, Muzeum Warszawskiej Pragi

Rozpoczęcie konferencji „Skąd się wzięli warszawiacy”

W Muzeum Warszawskiej Pragi rozpoczęła się dziś konferencja naukowa „Skąd się wzięli warszawiacy. Konsekwencje społeczne, ekonomiczne i kulturowe migracji”. Otworzyli ją Ewa Nekanda-Trepka (Dyrektor Muzeum Warszawy), Robert Zydel (Dyrektor Biura Marketingu Miasta m.st. Warszawy), dr Jarosław Trybuś (Zastępca Dyrektora Muzeum Warszawy ds. Merytorycznych) i dr Magdalena Wróblewska (Pełnomocnik Dyrektora Muzeum Warszawy ds. Naukowo-Badawczych). Pierwszy dzień konferencji przyciągnął tak wielu zainteresowanych, że z trudem znalazło się dla nich miejsce w sali konferencyjnej muzeum.

Konferencja potrwa jeszcze dziś i jutro, a jej bogaty program podzielono na 7 zróżnicowanych tematycznie paneli.

Zachęcamy do wzięcia udziału w drugim dniu konferencji. Zapraszamy też do galerii zdjęć z jej rozpoczęcia.

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu Modernizacja, konserwacja oraz digitalizacja obiektów zabytkowych siedziby głównej Muzeum Warszawy przy Rynku Starego Miasta w Warszawie, będącego częścią Programu Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego przy wsparciu udzielonym z funduszy norweskich i funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, oraz środków krajowych.