02.10.2018 / Aktualności

Światowy Dzień Poczty i Dzień Poczty Polskiej

Podobnie jak rok temu, zapraszamy do wspólnego świętowania Światowego Dnia Poczty i Dnia Poczty Polskiej. To doskonała okazja, by zapoznać się z kartami sprzed ponad 100 lat, obejrzeć pocztówkę na tkaninie jedwabnej, zobaczyć dawną Warszawę i poznać historię niezwykłej korespondencji podczas oprowadzania kuratorskiego.

Muzeum Warszawy ma w swoich zbiorach ponad 9000 warszawskich kart pocztowych. W Gabinecie Pocztówek prezentujemy ich niewielką część. Pragniemy nimi zainteresować różnych zwiedzających: varsavianistów – kartami przedstawiającymi ulice, place, pałace, kościoły, budowle nieistniejące; artystów – Warszawą w malarstwie i grafice, seriami; historyków – kartami ilustrującymi wydarzenia historyczne; filokartystów – ciekawostkami kolekcjonerskimi; teatromanów – wizerunkami aktorów.

Terminy:

9 października (wtorek), godz. 17.00

14 października (niedziela), godz. 12.00 i 15.00

18 października (czwartek), godz. 17.00

Wstęp z biletem na dany dzień. W czwartek wstęp wolny.

Więcej o Gabinecie Pocztówek