05.10.2018 / Aktualności, Działalność edukacyjna

Warszawiacy. Rodzinna gra plenerowa Muzeum Warszawy i Wydawnictwa Dwie Siostry

Znacie książkę Warszawiacy Małgorzaty Ruszkowskiej z ilustracjami Marty Ruszkowskiej?

Muzeum Warszawy i Wydawnictwo Dwie Siostry zapraszają do udziału w rodzinnej grze plenerowej inspirowanej książką i postaciami najwybitniejszych warszawiaków!

Poniżej znajdziecie zestaw kart z zadaniami:

Na każdej z nich spotkacie wybitną postać, która przechadzała się kiedyś ulicami Warszawy. Zaprosi Was do wspólnej zabawy w przestrzeni miasta oraz w niezwykłych wnętrzach Muzeum Warszawy. Poznajcie największe sekrety Juliana Tuwima, napiszcie list do królowej Marysieńki, odwiedźcie jeden z najstarszych bazarów w Warszawie, przebudujcie Pałac w Wilanowie, przekonajcie się, co dzieje się nocą w muzealnej bibliotece i ugotujcie obiad dla królowej Bony. Ale to nie koniec!

W niedzielę 14 października zapraszamy na zwieńczenie naszej akcji: rodzinny spacer po Starym Mieście śladami znanych warszawiaków! Edukatorzy z Muzeum Warszawy opowiedzą o tym, co działo się przed wiekami na znanych nam ulicach i poprowadzą śladami wybitnych architektów, książąt, którzy stracili życie w tajemniczych okolicznościach, mądrych królowych i królów, którzy zmienili bieg historii. A przy okazji – zaproszą do zabawy!

Na tych, którzy na spacer przyniosą wypełnione karty – czekać będą niespodzianki!

Kiedy: 14 października (niedziela), godziny rozpoczęcia spacerów (do wyboru): 11.00, 13.00, 14.30

Zapisy: edukacja@muzeumwarszawy.pl

Zbiórka: przy kasie Muzeum Warszawy w kamienicy numer 42.

Innych słynnych warszawiaków spotkasz w książce Warszawiacy