29.04.2016 / Aktualności, Działo się! Fotorelacje, Kolekcje Muzeum Warszawy

Wernisaż wystawy dzieł Élisabeth Vigée Le Brun w Nieborowie

W czwartkowe popołudnie w Muzeum w Nieborowie i Arkadii odbył się wernisaż wystawy dzieł wybitnej malarki, Élisabeth Vigée Le Brun, której współorganizatorem było Muzeum Warszawy.

Wystawa prezentuje dzieła Élisabeth Vigée Le Brun zgromadzone w kolekcjach Muzeum w Nieborowie i Arkadii i Muzeum Warszawy. Inspiracją do zaprezentowania prac artystki stała się odbywająca światowe tournée ekspozycja „Élisabeth Louise Vigée Le Brun (Paryż–Nowy Jork–Ottawa 2015–2016)”.

Jest to dla nas wielka radość i zaszczyt, że możemy współtworzyć wystawę Élisabeth Vigée Le Brun z Muzeum w Nieborowie i Arkadii. Takim partnerom się nie odmawia – tym bardziej, że łączy nas wspólna historia: Muzeum Warszawy, które w tym roku obchodzi 80-lecie, u swych początków również było oddziałem Muzeum Narodowego w Warszawie. Od siedmiu dekad jesteśmy samodzielną instytucją, ale to wciąż jak rodzina. Dobrze mieć w rodzinie kogoś takiego jak Muzeum Warszawy – nasze zbiory, liczące kilkaset tysięcy bezcennych obiektów, mogą wzbogacić niejedną wystawę. Ponieważ nasza własna wystawa główna otworzy się dopiero w przyszłym roku, tym więcej serca wkładamy w takie wspólne projekty

– powiedział o wystawie zastępca dyrektora Muzeum Warszawy ds. merytorycznych, dr Jarosław Trybuś.