24.02.2016 / Aktualności, Działo się! Fotorelacje, Muzeum Warszawskiej Pragi, Prawobrzeżni

Wernisaż wystawy „Prawobrzeżni. Biografie niecodzienne”

Muzeum Warszawskiej Pragi otworzyło wystawę „Prawobrzeżni. Biografie niecodzienne”. Opowiada ona o postaciach, których życie w różnorodny sposób splotło się z prawobrzeżnymi dzielnicami miasta.

Prezentujemy osoby urodzone na Pradze lub związane z nią poprzez miejsce zamieszkania, życie zawodowe, przedsiębiorczość, pasje, albo po prostu szukające tu inspiracji.

Opowiadamy o tym, jak zmieniały Pragę i jak ją prezentowały na zewnątrz, jak odkrywały jej potencjał i jak z niego korzystały.

Podczas otwarcia wystawy głos zabierali:

• dyrektor Muzeum Warszawy Ewa Nekanda-Trepka,
  • zastępca prezydenta m.st. Warszawy Jarosław Jóźwiak
  • oraz kierowniczka Muzeum Warszawskiej Pragi Katarzyna Kuzko-Zwierz.

Kuratorka wystawy, Jolanta Wiśniewska, uroczyście podziękowała wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania wystawy, udostępniając pamiątki z prywatnych zbiorów.

Zdjęcia: Grażyna Kułakowska