12.06.2015 / Aktualności, Muzeum Farmacji

Wernisaż wystawy w Muzeum Farmacji

W czwartek 11 czerwca w Muzeum Farmacji odbył się wernisaż wystawy  „Dziedzictwo kulturowe warszawskiego farmaceuty Ferdynanda Karo na tle inwentaryzacji świata”. Wystawę otworzyła dyrektor Muzeum Warszawy Ewa Nekanda-Trepka, głos zabrała także kierowniczka Muzeum Farmacji prof. dr hab. Iwona Arabas.

W Muzeum Farmacji, oddziale Muzeum Warszawy, można zobaczyć wykonane przez niego okazy z wielu miejsc na Syberii, aż po prawy brzeg Amuru. Zapomniane przez kilkadziesiąt lat dokonania Ferdynanda Karo okazują się dziś istotną dokumentacją roślinności jeszcze nie poddanej antropopresji, czyli często niszczącemu wpływowi człowieka. Stanowią też cenne źródło wiedzy o różnorodności biologicznej flory światowej.

Na wystawie „Dziedzictwo kulturowe warszawskiego farmaceuty Ferdynanda Karo na tle inwentaryzacji świata” obok autentycznych kart zielnikowych Ferdynanda Karo będzie można również podziwiać żywą roślinę odkrytego przez niego gatunku, a także zajrzeć np. do jego korespondencji z innymi botanikami.