30.09.2016 / Aktualności, Muzeum Warszawskiej Pragi, Wykonane na prawym brzegu. Rzemieślnicy

Weź mapę „Do rzemieślnika, na Pragę”

W czerwcu odbyła się premiera papierowej wersji mapy „Do rzemieślnika, na Pragę”, na której zaznaczono ponad sześćdziesiąt pracowni, warsztatów i zakładów działających na terenie Pragi Północ.

Można na niej znaleźć adresy i telefony do następujących fachowców:

• introligatorów,
  • szewców,
  • krawców,
  • kuśnierzy,
  • stolarzy,
  • specjalistów od renowacji mebli,
  • specjalistów od naprawy maszyn do szycia,
  • tapicerów,
  • cukierników,
  • piekarzy,
  • zegarmistrzów,
  • jubilerów,
  • ślusarzy
  • i innych rzadkich branż, jak kowali artystycznych,
  • dmuchaczy szkła
  • czy sztukatorów.

Mapa Rzemieślników Pragi Północ została przygotowana przez Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze we współpracy z Muzeum Warszawskiej Pragi.

Cel tego projektu nie jest czysto informacyjny. To także promocja znikającej kultury rzemieślników miejskich. Jest to działanie spójne z programem muzeum, w którym dużo miejsca poświęcamy współczesnym rzemieślnikom. W ramach cyklu „Wykonane na prawym brzegu. Rzemieślnicy” odbywają się wizyty w pracowniach, spotkania międzypokoleniowe, spacery i dyskusje.

Obecnie mapa dostępna jest w wersji papierowej w formie plakatu A1 i można ją bezpłatnie otrzymać w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi.