4 x rzeźba. Szlakiem pracowni rzeźbiarskich

Data/Czas
31/08/2014

Kategoria

31 sierpnia 2014 / Szlakiem pracowni rzeźbiarskich (spacer prowadzi Anna Rudzka)
Zbiórka: róg ul. Obrońców i ul. Francuskiej

Na Saskiej Kępie było wyjątkowe nagromadzenie pracowni rzeźbiarskich. Niektóre z nich zachowały się do dziś, dla innych los nie był tak łaskawy. Warto się przekonać, jakie ślady po rzeźbiarzach zostały przy ulicy Obrońców, Alfreda Nobla czy Niekłańskiej.

UWAGA: Spacery bezpłatne, liczba miejsc ograniczona, obowiązuje rejestracja online lub pod numerem telefonu – 22 635 34 02 (wt.–niedz. 10.00–18.00). Rejestracja dostępna z tygodniowym wyprzedzeniem.

Zapraszamy Państwa na cykl spacerów zatytułowany 4 x rzeźba. Podczas kolejnych spotkań zapoznamy się z dziełami wybitnych rzeźbiarzy, które znajdują się na prawym brzegu Wisły, a które często mijamy obojętnie. Zobaczymy występujące w przestrzeni miejskiej przykłady rzeźby pełnoplastycznej, jak i płaskorzeźb zdobiących elewacje budynków. Pochodzimy też po Parku Skaryszewskim, gdzie znajduje się niezwykłe dzieło Henryka Kuny.

Prowadzenie:
Anna Rudzka, historyk sztuki, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, wykładowca na Wydziale Zarządzania Kulturą Wizualną w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zainteresowana szczególnie dziejami pracowni rzeźbiarskich.

dr Katarzyna Chrudzimska-Uhera, historyk sztuki, absolwentka Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie, doktoryzowała się w 2003 r. na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, gdzie pracuje jako adiunkt w Instytucie Historii Sztuki. Zajmuje się sztuką współczesną, ze szczególnym uwzględnieniem historii rzeźby polskiej XIX i XX w.

Rejestracja na wydarzenie

Rejestracja nieaktywna (rejestracja nie została jeszcze uruchomiona, została zamknięta lub wydarzenie jest już w toku)