sob., 22.09.2018

Muzeum Warszawy
7/10 zł

Columbus

Dramat, USA 2017, reż. Kogonada, 100 min.

Dziewiętnastoletnia Casey porzuciła marzenia o studiach, by się zajmować się wychodzącą z uzależnienia matką. Pewnego dnia poznaje Jina, który przyjechał do tytułowego Columbus, by odwiedzić pogrążonego w śpiączce ojca, profesora architektury. Bohaterowie zaczynają stopniowo się otwierać i po raz pierwszy od dawna rozmawiać szczerze o swoich pragnieniach, lękach i obsesjach. Jak się okaże, ta platoniczna relacja odsłoni przed nimi nowe emocjonalne rejestry i sposoby doświadczania rzeczywistości.