sob., 10.11.2018

Muzeum Warszawy
7 / 10 zł

Frankofonia (Francofonia), reż. Aleksander Sokurow

Dokumentalny, Francja 2015, reż. Aleksander Sokurow, 90 min.

Film rozważa kwestię postrzegania kultury przez społeczeństwo francuskie i okupujących Francję podczas II wojny światowej nazistów. Łącząc sceny rekonstrukcyjne z nagraniami archiwalnymi, reżyser konstruuje narrację wokół Muzeum w Luwrze. Powstała wnikliwa, poetycka i uszczypliwa wizja tego, jak wolność, równość i braterstwo funkcjonują w czasach okupacji.

W piątkowe i sobotnie popołudnia zapraszamy na spotkania z kinem artystycznym. W kameralnej sali kina Muzeum Warszawy odbywają się pokazy premierowych tytułów, obrazów z najważniejszych festiwali oraz filmów o architekturze, sztuce i tematyce miejskiej. Zachęcamy do dyskusji i ciągłego poszerzania filmowych zainteresowań. WIĘCEJ