Kolej, linia średnicowa. Warszawa Stadion

Data/Czas
27/07/2014

27 lipca 2014 / Warszawa Stadion
Zbiórka: przed wejściem na stację

Stowarzyszenie Powojenny Modernizm proponuje fascynującą podróż po kolejnych dworcach, perłach warszawskiego modernizmu, zaprojektowanych przez Arseniusza Romanowicza i Piotra Szymaniaka. Na każdym z sześciu spacerów zwiedzimy obiekty, które choć projektowane i budowane w latach 50. i 60., są dziś doceniane przez krytyków architektury na całym świecie. Modernizacja dworców przed Euro 2012 została wykonana z pełnym szacunkiem i pieczołowitością, co sprawia, że możemy podziwiać je niemal w tym samym stanie co w latach ich powstania. Na sześciu spacerach członkowie grupy Powojenny Modernizm opowiedzą o historii dworców, ich wybitnych walorach architektonicznych, a także umieszczą twórczość ich projektantów w szerszym kontekście europejskim.

UWAGA: Spacery bezpłatne, liczba miejsc ograniczona, obowiązuje rejestracja online lub pod numerem telefonu – 22 635 34 02 (wt.–niedz. 10.00–18.00). Rejestracja dostępna z tygodniowym wyprzedzeniem.

Prowadzenie:
Adam Przywara, student kolegium MISH na Uniwersytecie Warszawskim, w ramach którego realizuje zajęcia w Instytucie Historii Sztuki, Filozofii i na Wydziale Artes Liberales. Łączy zainteresowania historią i teorią sztuki z badaniami nad współczesnymi problemami z zakresu estetyki, architektury i przestrzeni wirtualnej.

Andrzej Brzózka, student Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie Warszawskim. W ramach działań grupy laboratoryjnej „Grochów: antropologia przestrzeni bliskich”, prowadzi badania na Przyczółku Grochowskim.

Stefan Bieńkowski, student Wydziału Wzornictwa na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się projektowaniem produktu, projektowaniem graficznym i ilustracją.

Rejestracja na wydarzenie

Rejestracja nieaktywna (rejestracja nie została jeszcze uruchomiona, została zamknięta lub wydarzenie jest już w toku)