Kolekcja sreber i platerów warszawskich w zbiorach Muzeum Warszawy | Festiwal Nauki

Loading Map....

Data/Czas
01/10/2016

Muzeum Warszawskiej Pragi

Kategoria

Muzeum Warszawy ma bogatą kolekcję warszawskich sreber i platerów. Obrazuje ona rozwój tej dziedziny warszawskiego rzemiosła oraz przemysłu. Wyroby ze srebra, ze względu na ich wartość i dekoracyjność, były przedmiotami zbytkownymi i reprezentacyjnymi. Zgodnie z zamysłem producentów przedmioty platerowane miały być niedrogimi zastępnikami luksusowych sreber. Przedmioty te miały charakter użytkowy i zapełniały niegdyś kredensy, stoły i komody średniozamożnych i bogatych domów. W czasie wykładu zaprezentowane zostaną srebra i platery z kolekcji muzeum. Ogólnie omówione zostaną dzieję warszawskiego złotnictwa i platernictwa, oraz ukazane przemiany stylowe zachodziły w tego typie wytwórczości.

Prowadząca: Monika Siwińska.

Rejestracja na wydarzenie

Rejestracja nieaktywna (rejestracja nie została jeszcze uruchomiona, została zamknięta lub wydarzenie jest już w toku)