sob., 18.08.2018

Zajęcia rodzinne
Muzeum Warszawy
Wstęp 10 zł (za dziecko, opiekun/ka bezpłatnie)

Miasto: jak to działa? | TEMAT: Niezły numer!

Numery na budynkach wprowadzono 234 lata temu i od tej pory pomagają nam znaleźć poszukiwane miejsce. Polskie miasta powstawały już 800 lat temu, jak zatem radzono sobie wcześniej? Po co zaczęto numerować budynki? Na warsztatach dowiemy się, o co chodzi z numeracją domów. Przyjrzymy się, według jakich zasad kiedyś umieszczano numery na budynkach oraz jakie normy określają je dzisiaj. Nasze rozważania zakończymy pracą plastyczną. Przyjdź i zobacz, że niezły numer z tej numeracji!

Rodziny z dziećmi w wieku 7–12 lat

WSTĘP: 10 zł, liczba miejsc ograniczona