Spacerem po Parku Skaryszewskim | Festiwal Nauki

Data/Czas
24/09/2016

Kategoria

W trakcie spaceru cofniemy się w czasie i poznamy Warszawę jako miasto na skraju carskiego imperium. Przybliżymy postać projektanta parku Franciszka Szaniora i charakterystyczne cechy jego stylu. Rzeźby, alejki i różany ogród będą okazją do wejścia w atmosferę pięknych lat międzywojnia. Nie zabraknie świata wielkiej polityki – Ignacego Paderewskiego, związków polsko-amerykańskich oraz kontrowersyjnych stosunków polsko-sowieckich. Sąsiedztwo pola elekcyjnego przypomni o czasach, gdy mogliśmy być wzorem dla całej Europy, a mała kapliczka będzie okazją do przypomnienia o czasach okupacji i działalności konspiracyjnej.

Zbiórka przed wejściem od strony Ronda Waszyngtona przy popiersiu I.J. Paderewskiego. Prowadząca: Katarzyna Szafrańska.

Rejestracja na wydarzenie

Rejestracja nieaktywna (rejestracja nie została jeszcze uruchomiona, została zamknięta lub wydarzenie jest już w toku)