sob., 28.07.2018

Wstęp 7/10 zł

Sweet Country

Western, Australia 2017, reż. Warwick Thornton, 110 min

Jest rok 1929. W małym australijskim miasteczku na Terytorium Północnym aborygen w średnim wieku, Sam, pracuje dla lokalnego kaznodziei. Pewnego dnia Sam wraz z żoną i córką zostaje najęty do innej pracy. Wkrótce jego napięte relacje z nowym pracodawcą kończą się strzelaniną, a aborygen zabija białego człowieka we własnej obronie. To zmusza zarówno jego, jak i jego rodzinę do szaleńczej ucieczki. Niestety, jego śladem podąża już sierżant Fletcher.