czw., 19.10.2017

Muzeum Warszawy
Wstęp płatny 30 zł

Szkicownik warszawski EXTRA

To nie jest kurs rysunku. To sposób na złapanie oddechu w pędzącej metropolii. Zwolnij, przyjdź na Stare Miasto i naucz się odpoczywać z ołówkiem w ręku. Dlaczego warto? Rysowanie odpręża, ćwiczy koncentrację, pozwala dostrzec to, co na pierwszy rzut oka może pozostawać niezauważone. Na spotkaniach uczymy się uważnej obserwacji struktury oraz dekoracji, by poznać dany przedmiot. Poza tym, dyskutujemy o tym, co stanowi o pięknie danej rzeczy, które linie są miłe dla oka, jak kształt przedmiotu związany jest z jego funkcją oraz jak narysować to, co się widzi. Spotkania prowadzą historycy sztuki. Każde jest poprzedzone krótkim wstępem. Zajęcia mają miejsce na wystawie głównej, a w sezonie letnim na ulicach Starego Miasta. Można przyjść z własnymi przyborami albo zakupić zakupić na miejscu muzealny szkicownik i zestaw ołówków na miejscu.