czw., 11.10.2018

Muzeum Warszawy

Warszawa na pocztówkach z lat 1915-1918

Pocztówki z okresu I wojny światowej to nie tylko ważne źródło ikonograficzne dawnej Warszawy, ale także ciekawy dokument do badania roli i znaczenia tego medium komunikacji w działaniach propagandowych. Podczas spotkania, na wybranych przykładach omówimy różne zjawiska dotyczące edycji warszawskich pocztówek w latach 1915-1918.

Przed spotkaniem odbędzie się oprowadzanie, zbiórka o godzinie 16.00.

Spotkanie towarzyszące wystawie: Odzyskana stołeczność. Warszawa 1915–1918

Prowadzący:
Piotr Głogowski, adiunkt w Dziale Opracowania Zbiorów Muzeum Warszawy, specjalista ds. ikonografii warszawskiej, autor cyklu spotkań pt. Topograficzny model doświadczania Warszawy. Świat materialny w obrazach fotograficznych.

Spotykamy się w przestrzeni wystawy czasowej.