Zapomniany świat brązów | Festiwal Nauki

26/09/2016

Muzeum Warszawskiej Pragi

Kategoria

Prezentacja wybranych obiektów z bogatej spuścizny po działającej w latach 1934–2010 pracowni brązowniczo-grawerskiej Władysława Miecznika i jego następców Marty i Jerzego Mieczników. Niezwykle różnorodna oferta firmy była odbiciem utrzymującego się jeszcze przez kilkadziesiąt lat po wojnie zapotrzebowania na artystyczne wyroby z brązu, które dziś są jedynie obiektami muzealnymi i przedmiotami zainteresowania wąskiego grona kolekcjonerów. Celem prezentacji jest zwrócenie uwagi na nieoczywistą dla większości słuchaczy wszechobecność, jeszcze do niedawna, wyrobów brązowniczych.

Prowadząca: Aleksandra Sołtan.

Rejestracja na wydarzenie

Rejestracja nieaktywna (rejestracja nie została jeszcze uruchomiona, została zamknięta lub wydarzenie jest już w toku)