11.06.2018 / Aktualności, Muzeum Warszawskiej Pragi

Zobacz obrazy szympansicy Lucy z warszawskiego ZOO

To wydarzenie towarzyszące wystawie 90. urodziny warszawskiego ZOO. Od 12 do 23 czerwca w Muzeum Warszawskiej Pragi obejrzymy prace szympansicy Lucy z warszawskiego ZOO.

– Podczas pracy nad wystawą poznałam wielu niezwykłych mieszkańców ogrodu zoologicznego. Z szympansicą Lucy połączyła nas miłość do damskich torebek. Lucy vel Lucynka wychowała się wśród ludzi i może dlatego próbuje nas naśladować? Śpi pod kołderką, chętnie zamiata. Kilka lat temu odkryła, że lubi malować. Ponieważ artystka często oblizuje pędzel – maluje barwnikami spożywczymi – opowiada kuratorka Anna Mizikowska.

Płótna Lucy sprzedawane są na aukcjach. Ceny osiągają nawet 500 zł. Te pieniądze przeznaczane są na ochronę goryli w ich naturalnym środowisku.

– Kolory i ekspresja dzieł warszawskiej szympansicy uwiodły projektantów jednej z firm odzieżowych i powstała cała kolekcja ubrań – dodaje Anna Mizikowska.

W niedzielę 24 czerwca w warszawskim ZOO odbędzie się aukcja ośmiu obrazów Lucy.

Kurator wystawy: Anna Mizikowska
Produkcja: Ksenia Góreczna, Ewa Lenczewska, Krzysztof Świerczewski