13.04.2017 / Aktualności

Zostań wolontariuszem i otwórz Muzeum Warszawy! Zapisy do 5 maja

Oto profil idealnej kandydatki/idealnego kandydata:

Dyspozycyjność w dniach 26–28 maja 2017 r.
Oczekiwania: • umiejętność pracy w zespole, • łatwość w nawiązywaniu kontaktu z drugim człowiekiem, • znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym, • zaangażowanie i pozytywne nastawienie.

Mile widziane: • zainteresowanie historią Warszawy, • doświadczenie w organizacji wydarzeń kulturalnych.

Wolontariusze będą realizować zadania informacyjne, skierowane do zwiedzających Wystawę, zaproszonych gości i artystów. Do wszystkich działań wolontariusze zostaną przygotowani podczas szkoleń, prowadzonych przez specjalistów Muzeum Warszawy: kuratorów Gabinetów, wolontariat konserwatora i inwentaryzatora, pełnomocnika ds. bezpieczeństwa oraz BHP-owca. Podczas szkoleń wolontariusze poznają główne fakty z historii Muzeum Warszawy, otrzymają informację w formie broszury o poszczególnych Gabinetach i kuratorach Gabinetów oraz wezmą udział w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy.

Do zadań wolontariuszy będzie należało udzielanie m.in. informacji na temat: • programu wydarzenia, • umiejscowienia oddziałów Muzeum oraz możliwości dotarcia do nich, • publikacji Muzeum Warszawy, • dostępności Muzeum dla osób z niepełnosprawnościami, • lokalizacji Gabinetów, szatni, wyjść i wejść oraz toalet. Wolontariusze będą również sprawować opiekę nad artystami i na bieżąco wspierać organizatorów Wystawy podczas trwania wydarzenia.
Wolontariuszom zapewniamy: • podpisanie porozumienia wolontariackiego o współpracy, • ubezpieczenie NNW, • szkolenia z zakresu działalności Muzeum Warszawy, • certyfikat po zakończeniu wydarzenia, • strój oraz identyfikator, • wyżywienia oraz napoje, • gadżet-niespodziankę.

Wolontariuszem mogą zostać osoby pełnoletnie, które wypełnią formularz zgłoszeniowy na stronie www.wolontariat.um.warszawa.pl do dnia 5 maja 2017 i zostaną zaproszone do współpracy po rozmowie rekrutacyjnej.