29.04.2019 / Aktualności

1 maja otwieramy ekspozycję w Barbakanie!

Po zimowej przerwie wracamy z ekspozycją w Barbakanie!

Barbakan to część średniowiecznych fortyfikacji Warszawy. Jego odtwarzanie rozpoczęto w latach 30. XX wieku, jednak prace rekonstrukcyjne przerwała II wojna światowa. Ze zniszczeń wojennych odbudowano go razem ze Starym Miastem. Wystawa wewnątrz Barbakanu przedstawia przemiany murów miejskich na przestrzeni wieków.

Barbakan otwarty jest od 1 maja, od wtorku do niedzieli, godz. 10.00–18.00.

Bilety w cenie 5 zł (normalny) i 3 zł (ulgowy) są do kupienia w kasie na miejscu.

W czwartki wstęp wolny

Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej:

autobus/tramwaj: Stare Miasto

autobus: plac Zamkowy