18.05.2022 / Aktualności, Muzeum Farmacji

Bezpłatny weekend w aptece!

Odwiedź Muzeum Farmacji w najbliższy weekend 4-5 czerwca.

Безкоштовний вхід в музей –  4-5 червня.

Na Starym Mieście, na ul. Piwnej 31/33 znajduje się apteka z okresu dwudziestolecia międzywojennego. W jej wnętrzach zobaczysz wystawę „Res pharmaceuticae”, które opowiada o historii najważniejszych grup leków oraz tych należących do japońskiej tradycji.

Wśród szklanych naczyń aptecznych, utensyliów i opakowań leków znajdziesz obrazy autorstwa Magdy Bielesz. To część wystawy „Wśród leków czuję się bezpiecznie”, która świetnie prezentuje się w zabytkowych wnętrzach Muzeum Farmacji.

fot. Tomasz Kaczor