02.07.2021 / Aktualności, Muzeum Farmacji

Czytamy Gdzie Indziej w Muzeum Farmacji

W niedzielę 4 lipca Muzeum Farmacji będzie jednym z gospodarzy akcji „Czytamy gdzie indziej”. Znakiem rozpoznawczym wydarzenia są grupki znajomych, rodziny lub samotnie spacerujący miłośnicy dobrej książki zaglądający do nietypowych zakamarków miasta w poszukiwaniu literackiej przygody.

Tym razem Studio Teatralne Koło przyłącza się do warszawskich obchodów jubileuszów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Julii Hartwig, Stanisława Lema, Cypriana Norwida i Tadeusza Różewicza. Wspólnie ze Staromiejskim Domem Kultury, operatorem rocznic, zaprasza do odkrycia nieznanych, nieoczywistych i na co dzień niedostępnych przestrzeni Starego i Nowego Miasta, gdzie znani i lubiani aktorzy będą czytać fragmenty utworów jubilatów, te, które pamiętamy ze szkolnych lektur, a także takie, do których nie zdążyliśmy jeszcze dotrzeć.

Tego dnia nie będzie możliwe zwiedzanie wystawy stałej Muzeum Farmacji. Zapraszamy jednak do wzięcia udziału w wydarzeniu!

Jak wziąć udział w wydarzeniu?

• w punkcie startowym i informacyjnym w Staromiejskim Domu Kultury uczestnicy otrzymają mapki z lokalizacjami czytań
  • kameralne grupy (max 10 os.) będą wchodziły do przestrzeni co ok. 20 min.
  • I część czytań odbędzie się w godz. 11.00-14.00
  • II część w godz. 16.00-19.00
  • do spaceru można dołączyć w dowolnym momencie, wybrać swoją własną trasę, odwiedzić wszystkie lub tylko wybrane punkty
  • na ostatnie czytanie przed przerwą uczestnicy zostaną wpuszczeni maksymalnie o godz. 13.45, a na ostatnie czytanie podczas całej akcji o godz. 18.45

Kurator czytań: Igor Gorzkowski

Organizatorami wydarzenia są Studio Teatralne Koło i Staromiejski Dom Kultury.