01.02.2022 / Aktualności, Wydawnictwa

Historie polskich architektek

Piętnaście portretów architektek

Monika Arczyńska, Magdalena Federowicz-Boule, Anna Paszkowska-Grudziąż, Marlena Happach, Ewa Kuryłowicz, Joanna Małecka, Natalia Paszkowska, Maria Saloni-Sadowska, Marta Sękulska-Wrońska, Dorota Sibińska, Magdalena Staniszkis, Jola Starzak, Anna Federowicz-Tomaszewska, Aleksandra Wasilkowska, Marlena Wolnik

Przeczytasz o nich w nowej książce „Zmiana Perspektywy. Historie polskich architektek”.

Dlaczego wybrały architekturę? Co je inspiruje? Na jakie trudności natrafiają w pracy zawodowej?

Magdalena i Maria Jeleńskie – prywatnie matka i córka – pytają utalentowane architektki z różnych pokoleń o to, jak radzą sobie w zdominowanym przez mężczyzn świecie projektowania.

Książkę kupisz w sklepie Muzeum Warszawy.

Zmiana perspektywy. Historie polskich architektek, Muzeum Warszawy 2022