20.10.2022 / Aktualności, Katalogi wystaw, Wydawnictwa

Książka: „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.”

Wystawę „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.” uzupełnia książka pod redakcją Karoliny Puchały-Rojek.

Na jej łamach można zobaczyć 250 fotografii kilkunastu autorów, z których wiele publikowanych jest po raz pierwszy. Zdjęciom towarzyszą fragmenty rozmów przeprowadzone przez Julię Staniszewską ze specjalistami i specjalistkami zajmującymi się fotografią w latach 90. m.in. właścicielem słynnego labu Relax, a także teksty autorstwa Karoliny Puchały-Rojek, Adama Mazura i Witolda Kanickiego oraz subiektywny przegląd wydarzeń lat 90. Błażeja Brzostka.

Warszawa i fotografia opowiadają tu o sobie nawzajem.

Do kupienia w sklepie Muzeum Warszawy.

Spotkanie wokół książki

1 grudnia (wtorek, godz. 18:00-19:30) odbędzie się spotkanie poświęcone książce.

Wezmą w nim udział Karolina Puchała-RojekJulia StaniszewskaAdam Mazur, a poprowadzi je Agata Napiórska. Więcej informacji.