28.09.2018 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla szkół

Lekcje biblioteczne. Oferta dla szkół podstawowych 2018/2019

Sprawdź AKTUALNĄ OFERTĘ EDUKACYJNĄ DLA SZKÓŁ.

Biblioteka Muzeum Warszawy zaprasza na lekcje biblioteczne oraz spotkania z książką.

Posiadamy unikatowy księgozbiór skoncentrowany wokół zagadnień związanych z Warszawą.

Oferujemy twórcze warsztaty, których tematem są m.in. oryginalne malowidła pochodzące z Wydawnictwa Iskry, zdobiące ściany muzealnej czytelni. Prowadzimy również zajęcia o książce. Edukujemy z zakresu wiedzy o Warszawie i literatury varsavianistycznej.

Biblioteka to także ciekawa przestrzeń, stylowa czytelnia, nowoczesny magazyn. To miejsce, gdzie można odpocząć i poczytać, przeżyć ciekawą przygodę oraz uczyć się poprzez zabawę.

To przestrzeń otwarta i przyjazna dla wszystkich.

Zapraszamy na nasze spotkania.

Zgłoszenia:

tel. 22 277 43 84 lub biblioteka@muzeumwarszawy.pl
Czas trwania zajęć: 60–90 min.
Terminy i godziny: wtorek–piątek, godz. 10.00–14.00 (do uzgodnienia)
Maksymalna liczba uczestników: 25 osób
Koszt: 100 zł

Oferta:

Freski… kreski… humoreski…

Lekcja biblioteczna + oglądanie filmu + warsztat literacki + praca plastyczna

Grupa wiekowa: szkoła podstawowa 3–6

Dostępność: osoby z dysfunkcją ruchu

Skąd wzięły się malowidła w Bibliotece Muzeum Warszawy?

Na zajęciach obejrzymy krótki film animowany inspirowany rysunkami. Następnie napiszemy autorskie dialogi między wybranymi postaciami z malowideł i zaprezentujemy swoje prace. Na koniec wykonamy oryginalne gadżety. Całość uzupełniona będzie lekcją biblioteczną: zwiedzaniem biblioteki i poznawaniem księgozbioru.

Spotkania z książką

Lekcja biblioteczna + głośne czytanie + praca kreatywna

Grupa wiekowa: szkoła podstawowa 1–6

Dostępność: osoby z dysfunkcją ruchu

Początek spotkania upłynie pod znakiem lekcji bibliotecznej: poznamy księgozbiór i przestrzeń biblioteki. W części warsztatowej wspólnie przeczytamy książkę opowiadającą o Warszawie. Dopełnieniem lekcji będzie praca twórcza. Wykonamy m.in. ilustracje do tekstu, zakładki, autorskie ekslibrisy bądź oryginalne książkowe okładki.

Warszawa z dziecięcej wyobraźni

Lekcja biblioteczna + głośne czytanie + zabawy logiczne + praca plastyczna

Grupa wiekowa: szkoła podstawowa 3–6

Dostępność: osoby z dysfunkcją ruchu

Podczas zajęć skupimy się na poznaniu naszej stolicy i jej dziejów. Na początku spotkania, czytając książki o Warszawie, rozwiązując rebusy i zagadki, wspólnie odkryjemy najciekawsze miejsca w Warszawie. Następnie, używając własnej wyobraźni i zdobytej wiedzy, wykonamy prace plastyczne. Nie zabraknie także spaceru po bibliotece i poznania księgozbioru.