23.06.2020 / Aktualności, Centrum Interpretacji Zabytku, Korczakianum, Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry, Muzeum Drukarstwa, Muzeum Farmacji, Muzeum Ordynariatu Polowego, Muzeum Warszawskiej Pragi, Muzeum Woli

Muzeum Warszawy otwarte od 2 lipca

Wracamy! 2 lipca ponownie otwieramy Muzeum Warszawy – siedzibę główną, Muzeum Warszawskiej Pragi, Muzeum Odbudowy Starówki – Centrum Interpretacji Zabytków i Muzeum Farmacji.

W Muzeum Warszawy i oddziałach na zwiedzających czekamy od czwartku do niedzieli w godz. 10.00-18.00. By zapewnić Wam bezpieczeństwo, opracowaliśmy system zasad, które warto poznać przed odwiedzinami.

Grafika z tekstem: Zwiedzaj bezpiecznie: zasłaniaj nos i usta, zachowaj dystans 2 metrów od innych osób, poruszaj się zgodnie z wytyczonymi ścieżkami lub wskazaniem opiekuna ekspozycji, ogranicz do niezbędnego minimum dotykanie wszelkich powierzchni i przedmiotów, rekomendujemy kupienie biletu online.

Poznaj również tymczasowy regulamin zwiedzania.

Zwiedzanie odbywa się specjalnie przygotowaną trasą, która nie tylko wzmacnia bezpieczeństwo, ale także pozwala na poznanie fascynującej historii miasta. Na trasie odkryjesz:

• wystawę Dane warszawskie
  • Dzieje kamienic
  • Gabinet Detali Architektonicznych
  • Gabinet Pomników Warszawskich
  • Gabinet Syren
  • Gabinet Widoków Warszawy
  • Gabinet Brązów Warszawskich
  • Gabinet Ubiorów
  • Gabinet Portretów
  • Gabinet Sreber i Platerów
  • Gabinet Opakowań Firm Warszawskich
  • Gabinet Galanterii Patriotycznej
  • Gabinet Relikwii
  • Gabinet Zegarów
  • Gabinet Pocztówek
  • Gabinet Suwenirów
  • Sklep Muzealny.

W siedzibie głównej dostępna jest również wystawa czasowa „Rzemieślnicze historie. Pracownia Mieczników“, przedstawiająca losy warszawskich brązowników. Wystawa przybliża historię i dorobek firmy, która po wojnie powróciła na zgliszcza odbudowującej się Warszawy, przetrwała PRL i długo opierała się transformacji.

BudujeMY!

Na początku tego roku ruszył cykl wydarzeń pod hasłem „BudujeMy!”. To wspólny program m. st. Warszawy oraz instytucji partnerskich upamiętniający 75. rocznicę odbudowy stolicy. Po przerwie Muzeum Odbudowy Starówki – Centrum Interpretacji Zabytku powraca z cyklem spacerów, warsztatów i wykładów, w których będzie można uczestniczyć  zarówno na żywo w Lapidarium Muzeum Warszawy, jak i online. Program wykładów poznasz na podstronie BudujeMY!

Oddziały

Muzeum Warszawskiej Pragi czeka Was wystawa stała, na której dostępne będą Sala Historii Pragi, gdzie wędrujemy wzdłuż osi czasu, poznając dzieje miasta od XVI wieku do dziś i Sala Targu Praskiego prezentująca tradycje handlowe tej części Warszawy. W Muzeum Odbudowy Starówki – Centrum Interpretacji Zabytku oraz Muzeum Farmacji czynne są wystawy stałe.

Od 19 czerwca działa Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry, czynne od piątku do niedzieli w godz. 10.00-18.00. Ruszył również autobus linii 800, który ułatwia dotarcie do Muzeum z przystanku Metro Młociny. Przypominamy, że linia kursuje tylko w weekendy i święta.

Muzeum Ordynariatu Polowego otworzy się ponownie 1 sierpnia 2020 roku, zaś otwarcie Muzeum Woli przewidujemy na wrzesień 2020 r. Korczakianum, Muzeum Drukarstwa oraz Barbakan pozostają zamknięte do odwołania.