12.01.2018 / Aktualności, Działalność Edukacyjna – Archiwum

Poszukiwacze rzeczy. Dla rodzin z dziećmi w wieku 4–12 lat

Poszukiwacze rzeczy to aktywne rodzinne zwiedzanie, podczas którego uczestnicy poznają wystawę poprzez rozwiązywanie różnorodnych zadań!

Przyjdź do Muzeum Warszawy o dowolnej porze między godziną 11:00 a 13:00. W tym czasie będzie na Ciebie czekał edukator, który przydzieli Ci zadania do samodzielnego wykonania w przestrzeni muzealnych gabinetów. Jeśli chcesz, możesz także podjąć się zadania plastycznego!

Wśród zadań każdy znajdzie coś dla siebie i pozna historie kryjące się za, z pozoru zwykłymi, rzeczami warszawskimi.

Kiedy: pierwsza niedziela miesiąca, godz. 11.00–13.00

Wstęp: z biletem na dany dzień

Miejsce spotkania: informacja w kasie w dniu zajęć

W sierpniu 2019 zapraszamy na Poszukiwaczy rzeczy – Śladami bohaterów Warszawy 1944!

Poznaj zaskakujące historie, podążając śladami powstańców warszawskich i należących do nich rzeczy. W muzealnych gabinetach odkryj nieznane szerzej wątki, doświadcz codzienności roku 1944.

Zwiedzaj aktywnie wystawę główną Rzeczy warszawskie, rozwiązując zadania przygotowane w kontekście obchodów 75. rocznicy powstania warszawskiego – samodzielnie lub z rodziną!

4 sierpnia (niedziela), godz. 11.00–14.00
25 sierpnia (niedziela), godz. 11.00–14.00