03.09.2021 / Aktualności, Centrum Interpretacji Zabytku, Działalność edukacyjna, Edukacja dla dorosłych i młodzieży

Spacery UNESCO – wykłady dostępne online

Wykup dostęp do naszych najciekawszych wykładów na platformie VOD eWejsciowki.pl. Koszt jednego nagrania to 5 zł. Wykład należy obejrzeć w ciągu 48 godzin od momentu zakupu.

Spacery UNESCO. Wersal – Wykład dra Pawła Ignaczaka

Nieopodal Paryża zachowało się miejsce – symbol wielkości Francji. Miejsce związane z ideą państwa, która po wsze czasy łączona będzie z imieniem Króla Słońce, Ludwika XIV.

Dr Paweł Ignaczak – historyk sztuki, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kurator Gabinetu Portretów w Muzeum Warszawy.

Spacery UNESCO. Zamki nad Loarą – wykład dr Pawła Ignaczaka

Loara płynie przez żyzną dolinę, wśród winnic, gdzie arystokracja królewskiej Francji wzniosła ponad 300 wyjątkowych rezydencji. Od 1981 roku część Doliny Loary między Sully-sur-Loire a Chalonnes wpisana została na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Spacery UNESCO. Escorial – wykład dr Ewy Kociszewskiej

Niedaleko Madrytu w miejscowości San Lorenzo de El Escorial znajduje się jedna z najbardziej monumentalnych budowli epoki Renesansu – El Escorial.

Dr Ewa Kociszewska – historyczka sztuki, związana z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie.

Spacery UNESCO. Lucca – wykład dra Olafa Kwapisa

Imponujące fortyfikacje okalające historyczne centrum miasta, powstałe na przestrzeni XVI-XVII wieku skrywają one wnętrze antyczno-średniowiecznego miasta i wrastających w jego tkankę kolejnych kościołów, kamienic i pałaców, które dziś tworzą niepowtarzalny palimpsest historyczny.

Dr Olaf Kwapis – historyk sztuki, kierownik Centrum Interpretacji Zabytku Muzeum Warszawy.

Spacery UNESCO. Pałace Wersalu – wykład dra Pawła Ignaczaka

Wersal bowiem to nie tylko królewska rezydencja, ale także miasto o przemyślanym układzie urbanistycznym, wyrosłe nieopodal pałacu.