03.09.2021 / Aktualności, Centrum Interpretacji Zabytku, Działalność edukacyjna, Edukacja dla dorosłych i młodzieży

Spacery UNESCO – wykłady online

Wykup dostęp do naszych najciekawszych wykładów na platformie VOD eWejsciowki.pl. Koszt jednego nagrania to 5 zł. Wykład należy obejrzeć w ciągu 48 godzin od momentu zakupu.

Dostępne nagrania wykładów:

Londyn pierwszych Stuartów – wykład dr Ewy Kociszewskiej

Cyrenajka – antyczna grecka kolonia na wschodzie Libii – wykład dr Magdaleny El-Ghamari

Morawski barok: dziedzictwo biskupów ołomunieckich – Ołomuniec i Kromierzyż – wykład dra Paweł Ignaczak

Saharyjskie gibli z libijskiego Fezzanu i Tripolitani – wykład dr Magdalena El-Ghamari

Rezydencja książąt-biskupów w Würzburgu – wykład dra Paweł Ignaczak

Escorial – wykład dr Ewy Kociszewskiej

Bayreuth – wykład dra Paweł Ignaczak

Ławra Kijowsko-Peczerska – wykład dra Jarosława Pietrzaka

Dwie Radziwiłłowskie rezydencje – Nieśwież i Mir – wykład dra Jarosława Pietrzaka

Greenwich – symbol brytyjskiego imperium morskiego – dr Jarosław Pietrzak

Spacerem po Starym Mieście w Wilnie – dr Jarosław Pietrzak

Podróże po Francji:

Wersal – wykład dra Pawła Ignaczaka

Pałace Wersalu – wykład dra Pawła Ignaczaka

Zamki nad Loarą – wykład dra Pawła Ignaczaka

Paryska Wyspa św. Ludwika – wykład dra Pawła Ignaczaka

Nancy – wykład dra Pawła Ignaczaka

Fontainebleau – wykład dr Ewy Kociszewskiej

Paryż. Palais Royal i Hotel Tubeuf. Miejsca władzy i wiedzy – dr Paweł Ignaczak

Chantilly Ecouen. Creme Chantilly, konie i meandry wielkiej polityki – dr Paweł Ignaczak

Hotel de la Marine, Palais du Luxembourg. Miejsca władzy i sztuki – dr Paweł Ignaczak

Wille i pałace Italii:

Pałace Medyceuszy we Florencji – wykład dra Olafa Kwapisa

Mantua – dwór i kolekcja – wykład dr Ewy Kociszewskiej

Lucca – wykład dra Olafa Kwapisa

Palazzo Colonna – wykład dra Olafa Kwapisa

Palazzo Doria Pamphilj – wykład dra Olafa Kwapisa

Rzym – Palazzo i Willa Farnese – wykład dra Olaf Kwapis

Rzym – Willa Borghese – wykład dra Olaf Kwapis

Parma rodu Farnese – wykład dra Olafa Kwapisa

Królewskie pałace Neapolu – wykład dra Olafa Kwapisa

Pałace Palermo – dr Olaf Kwapis

Wykładowcy:

Dr Ewa Kociszewska – historyczka sztuki, związana z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie.

Dr Olaf Kwapis – historyk sztuki, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, adiunkt w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, badacz średniowiecznej i nowożytnej sztuki włoskiej (specjalizacja: historia sztuki średniowiecznego i nowożytnego Rzymu), organizator europejskich podróży edukacyjnych. Związany z Collegium Civitas w Warszawie (kierownik studiów podyplomowych „Historia sztuki. Interpretacje” oraz „Dziedzictwo śródziemnomorskie”). W Muzeum Warszawy pełni obowiązki kierownika Centrum Interpretacji Zabytku.

Dr Paweł Ignaczak – historyk sztuki, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kurator Gabinetu Portretów w Muzeum Warszawy.

Dr Magdalena El Ghamari – doktor nauk społecznych. Pracownik naukowo-dydaktyczny w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych (INPISM) oraz Kierownik Pracowni Bezpieczeństwa Kulturowego Collegium Civitas w Warszawie. Członek Society for Libyan Studies (The British Academy).

Dr Jarosław Pietrzak – historyk, adiunkt w Katedrze Historii Nowożytnej w Krakowie.

Obejrzyj pozostałe wykłady online: