24.05.2019 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla dorosłych i młodzieży, Edukacja dla rodzin, Kolekcje Muzeum Warszawy

Warszawa rysuje!

Muzeum Warszawy i Politechnika Warszawska zapraszają na wielkie święto rysowania! „Warszawa rysuje” to wykłady, unikalne spotkania z kuratorami wokół nowo udostępnionych obiektów ze zbiorów Muzeum Warszawy, artystyczne warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych prowadzone przez pracowników Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, pokaz prac, projekcja filmu poświęconego kanadyjskiej malarce Maud Lewis.

Zachęcamy wszystkich, bez względu na wiek i zdolności, do chwytania za ołówek i szkicowania z dziecięcą radością i beztroską. Przez cały dzień w siedzibie głównej Muzeum Warszawy i na Rynku Starego Miasta będzie można skorzystać z materiałów rysunkowych oraz tworzyć własne dzieła.

Uwielbiasz rysować? Myślisz o studiach na ASP lub na wydziale architektury? A może rysowanie to  po prostu twoja pasja, którą skrzętnie chowasz w przysłowiowej szufladzie? Przynieś swoje prace do muzeum. Skorzystaj z profesjonalnej korekty, porozmawiaj z rysownikami, malarzami, architektami, pracownikami Politechniki Warszawskiej. Weź udział w warsztatach i rysuj pod okiem specjalistów!

Na wszystkie wydarzenia bilety oraz bezpłatne wejściówki można pobrać na miejscu w kasach Muzeum Warszawy oraz na www.bilety.muzeumwarszawy.pl.

Zapewniamy podstawowe materiały do wszystkich warsztatów (kartki, podkładki, ołówki, kredki).

Sprawdź harmonogram

Dowiedz się więcej o szkicowaniu w Muzeum Warszawy