04.05.2021 / Aktualności

Wracamy – 6 maja zapraszamy na Rynek Starego Miasta

Już 6 maja otwieramy się dla publiczności i zapraszamy na Rynek Starego Miasta. 15 maja w Noc Muzeów swoje drzwi otworzą oddziały, m.in. Muzeum Warszawskiej Pragi i Muzeum Farmacji.

Wystawę w siedzibie głównej zwiedzisz od czwartku do niedzieli w wydłużonych godzinach, między godz. 11.00 a 20.00. Na bilety na wystawę stałą obowiązuje zniżka 50%.

W naszych gabinetach tematycznych czekają nowe skarby historii i kultury stolicy. Gabinety Ubioru i Pomników przeszły ostatnio metamorfozę i zaprezentujemy je w nowej odsłonie. W Gabinecie Ubiorów pojawią się, m.in.  strój dworzanina z XVII wieku oraz strój robotnika pracującego przy odbudowie Warszawy. W Gabinecie Pomników pokażemy m.in. miniatury Pomnika Nike czy Pomnika Kopernika.

Nasi kuratorzy i edukatorzy chętnie podzielą się wciągającymi opowieściami, a na rodziny z dziećmi czekają kreatywne warsztaty i aktywności. Sprawdź co przygotowaliśmy i zaplanuj weekend z Muzeum Warszawy.

Nowa wystawa czasowa w Muzeum Warszawy

12 maja rusza nowa wystawa czasowa Zwierzęta w Warszawie. Tropem relacji, czyli nasza próba spojrzenia na stolicę z nieoczywistej, zoocentrycznej perspektywy. Na podstawie świadectw z różnych epok pokażemy, jak zmieniał się nasz stosunek do zwierząt.

Muzeum Woli otworzy się 16 czerwca 2021 nową wystawą czasową Więcej zieleni! Projekty Aliny Scholtz.

Poznaj również tymczasowy regulamin zwiedzania.

Zwiedzanie odbywa się specjalnie przygotowaną trasą, która nie tylko wzmacnia bezpieczeństwo, ale także pozwala na poznanie fascynującej historii miasta. Na trasie odkryjesz:

• wystawę Dane warszawskie
  • Dzieje kamienic