sob., 26.06.2021

Muzeum Warszawy
10 PLN

Biegaj i zwiedzaj. Architektki i mieszkanki Żoliborza | Początkujący

Doświadczaj miasta w biegu – aktywnie, z zupełnie nowej perspektywy! Muzeum Warszawy zaprasza na cykl zwiedzania dla biegaczek i biegaczy na różnych poziomach zaawansowania. Więcej o cyklu Biegaj i zwiedzaj.

Start: Plac Wilsona – pod kinem Wisła, trasa 4,5 km

Czy są tu wielbicielki i wielbiciele żoliborskiej architektury? Bo ta niewątpliwie ma szeroki krąg miłośników. Willa Brukalskich, Sady Żoliborskie, Osiedle WSM Żoliborz to miejsca związane z architektkami Barbarą Brukalską i Haliną Skibniewską. Odrębność i wyjątkowość tej dzielnicy współtworzyły jej mieszkanki: Alina Janowska, Gaja Kuroń, Barbara Zbrożyna, Maria Kownacka czy Zofia Merle. Podczas biegu opowiemy o architekturze, rzeźbie i detalu oraz urbanistyce Żoliborza.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Czas trwania: 60–90 minut
Maksymalna liczba uczestników: 15 osób
Więcej informacji: edukacja@muzeumwarszawy.pl
Koszt: 10 zł/os.
Prowadzenie: Joanna Kacperczyk – przewodniczka po Warszawie, edukatorka muzealna, biegaczka, trenerka osobista, instruktorka rekreacji ruchowej. Miłośniczka interdyscyplinarności, z wykształceniem sportowym i pedagogicznym (warszawska AWF), uzupełnionym historią sztuki (Collegium Civitas) i zarządzaniem (SGH). Uzależniona od endorfin, których dostarcza sport i od wrażeń, które zapewnia obcowanie ze sztuką.

Wszyscy uczestnicy programu Biegaj i zwiedzaj biorą w nim udział na własną odpowiedzialność i przyjmują do wiadomości, że udział w nim wiąże się z wysiłkiem fizycznym i pociąga za sobą naturalne ryzyko.