niedz., 26.11.2017

Zajęcia rodzinne
Muzeum Warszawy
Wstęp płatny 10 zł

Czym jest muzeum? TEMAT: wyprawa w przyszłość

Oglądając wystawę „Rzeczy warszawskie”, można przyjrzeć się zmianom zachodzącym w Warszawie. Uczestnicy warsztatów zrobią krok naprzód. Zastanowią się, czy za kilkadziesiąt lat budynki wciąż będą wyglądały tak samo. Zaprojektują pojazdy przyszłości. Stworzą futurystyczną wizję warszawskiego brzegu Wisły. Spróbują też wyobrazić sobie życie warszawiaków w następnym stuleciu.

Cykl zajęć „Czym jest muzeum?”

Może być przestrzenią inspiracji, tworzenia, dyskusji i zabawy, a nie tylko miejscem wystaw. Te nie zawsze oczywiste perspektywy odkrywają cykliczne zajęcia dla dzieci. Dzielą się na tematyczne bloki, których nazwy stanowią propozycję zakończenia zdania „Muzeum to…”: 1) wystawa, 2) Warszawa, 3) pomysły, 4) gry, 5) opowieści, 6) wehikuł czasu, 7) warsztat. Pojedynczy blok trwa cały miesiąc i stanowi spójną całość, ale można skorzystać również z pojedynczych zajęć.

Spotkania mają przede wszystkim stać się czasem przyjemnej i twórczej zabawy. Muzealne gabinety zamienią się w krainy pełne zagadek i niespodzianek. Uczestnicy odkryją niejeden sekret związany z niezwykłą kolekcją rzeczy warszawskich. Za ich pomocą zbadają przeszłość i współczesność Warszawy.

Obiekty posłużą także jako źródło inspiracji do własnej twórczości. Wiele zabaw odbywa się w grupach, dzięki czemu uczestnicy mają szansę nawiązać nowe znajomości i rozwinąć umiejętności komunikacji i współpracy.

Warsztaty dla dzieci w wieku 7-12 lat.
więcej informacji: Dział Edukacji Muzeum Warszawy, tel. +48 665 645 603
Liczba miejsc ograniczona
termin zajęć: niedziele, godz. 11.00–12.15
czas trwania: około 75 min.
udział dziecka w warsztatach: 10 zł
(opiekunowie: wstęp wolny)