śr., 28.02.2018

Muzeum Warszawy
Wstęp 30 zł

Jak dbać o rzeczy? | Drewno

Prawie każdy z nas styka się na co dzień ze starymi przedmiotami z drewna, przede wszystkim z meblami. Są one w różnym stanie. Jak o nie dbać, by przedłużyć im ładny wygląd i sprawne funkcjonowanie? Na czym polega jedynie bieżąca konserwacja, a kiedy meble wymagają pełnej restauracji z częściową rekonstrukcją? Dlaczego niektóre oryginalne elementy mebla trzeba zastąpić nowymi? Jak i czym wykańczano stare stylowe meble? Czy można je odświeżyć, by przywrócić im dawny blask?

Na te i inne pytania będzie można uzyskać odpowiedzi, zobaczyć niektóre wybrane etapy prac konserwatorskich, zapoznać się bezpośrednio z podstawowymi narzędziami do obróbki ręcznej.