Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

śr, 11.10.2017
18:00–19:15

Warsztaty
warsztaty z konserwatorami
Muzeum Warszawy

Jak dbać o rzeczy? / TEMAT: drewno

Prawie każdy z nas styka się na co dzień ze starymi przedmiotami z drewna, przede wszystkim meblami. Są one w różnym stanie. Jak o nie dbać, by przedłużyć atrakcyjny wygląd i sprawne funkcjonowanie? Na czym polega bieżąca konserwacja? Kiedy meble wymagają pełnej restauracji z częściową rekonstrukcją? Dlaczego niektóre oryginalne elementy mebla trzeba zastąpić nowymi? Jak i czym wykańczano stare stylowe meble? Czy można je odświeżyć, by przywrócić im dawny blask?

Spotkanie to okazja, by na te i podobne pytania uzyskać odpowiedzi od specjalistów, przyjrzeć się wybranym etapom prac konserwatorskich, zapoznać się z podstawowymi narzędziami do obróbki ręcznej.

Cykl zajęć “Jak dbać o rzeczy?”

W domowych zbiorach mamy często stare fotografie, pamiątki rodzinne, dzieła sztuki, a także cenne tkaniny czy ubiory. Chcemy je chronić. Są sposoby, by na lata zachować je w dobrym stanie. Spotkania są okazją do zdobycia wiedzy fachowej na temat dbania o rzeczy. To nie są zajęcia dla profesjonalistów od konserwacji, ale bardzo praktyczne warsztaty dla każdego.

20 września / rzeczy z papieru
11 października / rzeczy z drewna
22 listopada / malarstwo
20 grudnia / rzeczy z metalu

więcej informacji: Dział Edukacji Muzeum Warszawy, tel. +48 665 645 603
liczba miejsc ograniczona
termin zajęć: godz. 18.00
czas trwania: 75 min
wstęp: 30 zł
bilety do kupienia w siedzibie głównej i oddziałach Muzeum Warszawy oraz na bilety.muzeumwarszawy.pl

Kup biletKup bilet Zarezerwuj Zarezerwuj

Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.