sob., 16.03.2019

Muzeum Drukarstwa

Kalendarze ścienne – warsztaty z projektowania graficznego

W Muzeum Drukarstwa prezentować będziemy kalendarze planszowe drukowane od początku XX wieku do czasów współczesnych.

Muzeum Drukarstwa kolekcjonuje kalendarze XIX i XX wieku. Były to jedne z najczęściej wydawanych i czytanych publikacji. Pierwszymi drukami Jana Gutenberga były właśnie m.in. kalendarze jednokartkowe. Pierwszym drukiem na ziemiach polskich był kalendarz astronomiczny na rok 1474, wydany w Krakowie przez wędrownego drukarza Kaspera Straube.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w warsztatach z projektowania graficznego. Zaprojektujemy stronę kalendarza ściennego na wybrany miesiąc. Opracujemy i skomponujemy je z wykonanym przez siebie rysunkiem ilustrującym wybrany miesiąc – według własnego pomysłu połączymy ilustrację z typografią.

Prezentowane przez nas kalendarze mogą być inspiracją do tworzenia własnego, indywidualnego projektu.

Bilet: 10zł (liczba miejsc ograniczona)

Zapisy na warsztaty i informacje o warsztatach:

Maria Biegańska, Muzeum Drukarstwa oddział Muzeum Warszawy, ul. Ząbkowska 23/25, tel.(48) 22 620 60 42 oraz maria.bieganska@muzeumwarszawy.pl