Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia
Zarezerwuj Zarezerwuj Zarezerwuj

sob, 16.03.2019
12:00–16:00

Warsztaty
Muzeum Drukarstwa
10 zł

Kalendarze ścienne – warsztaty z projektowania graficznego

W Muzeum Drukarstwa prezentować będziemy kalendarze planszowe drukowane od początku XX wieku do czasów współczesnych.

Muzeum Drukarstwa kolekcjonuje kalendarze XIX i XX wieku. Były to jedne z najczęściej wydawanych i czytanych publikacji. Pierwszymi drukami Jana Gutenberga były właśnie m.in. kalendarze jednokartkowe. Pierwszym drukiem na ziemiach polskich był kalendarz astronomiczny na rok 1474, wydany w Krakowie przez wędrownego drukarza Kaspera Straube.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w warsztatach z projektowania graficznego. Zaprojektujemy stronę kalendarza ściennego na wybrany miesiąc. Opracujemy i skomponujemy je z wykonanym przez siebie rysunkiem ilustrującym wybrany miesiąc – według własnego pomysłu połączymy ilustrację z typografią.

Prezentowane przez nas kalendarze mogą być inspiracją do tworzenia własnego, indywidualnego projektu.

Bilet: 10zł (liczba miejsc ograniczona)

Zapisy na warsztaty i informacje o warsztatach:

Maria Biegańska, Muzeum Drukarstwa oddział Muzeum Warszawy, ul. Ząbkowska 23/25, tel.(48) 22 620 60 42 oraz maria.bieganska@muzeumwarszawy.pl

Zarezerwuj Zarezerwuj

Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.