sob., 14.05.2022

Kino Syrena
18 zł normalny/14 zł ulgowy

KINO SYRENA: Kraina miodu

Kameralne Kino Syrena zaprasza na pokazy filmowe do Muzeum Warszawy na Rynku Starego Miasta.

Film jest częścią programu towarzyszącego wystawie „Niech płyną! Inne rzeki Warszawy”.

Kraina miodu

reż. Ljubomir Stefanov, Tamara Kotevska
Macedonia, 2018, 85 min

50-letnia Hatidze mieszka ze schorowaną matką w górskiej wiosce gdzieś w Bałkanach. Nie mają dostępu do prądu ani bieżącej wody. Kobieta utrzymuje się z produkcji miodu. Nie wykorzystuje jednak pszczół, respektując przyrodę i zasadę „połowa dla mnie, połowa dla was”.

Pewnego dnia do jej okolicy wprowadza się wielodzietna rodzina. Nowi sąsiedzi również zaczynają hodować pszczoły, ale szacunek zastępuje twardy biznes i maksymalna eksploatacja. Czy Hatidze uda się zmienić ich podejście? Tym bardziej, że jeden z chłopców jest wyraźnie pod jej wrażeniem…

„Kraina miodu” zdobyła liczne nagrody na całym świecie, w tym aż trzy na festiwalu w Sundance (m.in. główną Nagrodę Jury) oraz cztery na 16. Millennium Docs Against Gravity, m.in. Nagrodę Banku Millennium. Film otrzymał dwie nominacje do Oscara za 2019 r. w kategoriach Najlepszy Film Dokumentalny i Najlepszy Film Międzynarodowy.

Sprawdź majowy repertuar Kina Syrena.

Repertuar powstał we współpracy z Against Gravity.

grafika, na białym tle niebieski gruby zygzak przypominający rzekę, niebieski stopniowo kolor się rozjaśnia, na środku duży czarny napis niech płyną, poniżej mniejszy czarny napis inne rzeki warszawy