sob., 27.08.2022

Pokaz filmowy
Kino Syrena
18 zł normalny/14 zł ulgowy

KINO SYRENA: Po co nam architekci?

Kameralne Kino Syrena zaprasza na pokazy filmowe do Muzeum Warszawy na Rynku Starego Miasta.

Film jest częścią programu towarzyszącego wystawie „Białoszewski nieosobny”.

Po co nam architekci?

reż. Giorgio Ferrero
Włochy, 2021, 69 min

Film, pomyślany jako wirtualny dialog i muzyczna podróż, bada ideę zrównoważonego projektowania. Oczami Antonio Citterio, znanego włoskiego projektanta oraz Patricii Viel, współzałożycielki mediolańskiej pracowni architektonicznej ACPV, obserwujemy holistyczną wizję architektury jutra, opartej na rozejmie między naturą a urbanizacją. Słuchamy znanych osobowości ze świata mody, sztuki i dizajnu, takich jak Anna ZegnaMassimo De CarloFrancesco BonamiRolf Fehlbaum czy Deyan Sudjic. Obserwujemy dzieła architektury zaprojektowane przez renomowane ACPV, a także metody projektowania obliczeniowego i nowatorskie innowacje technologiczne. Poznajemy wizję świata postpandemicznego, zawieszonego między kryzysem klimatycznym a miejską redystrybucją.

Ukryta energia dzieł architektonicznych podkreślana jest przez muzyczne sceny, rozgrywające się w różnych częściach świata (Mediolan, L’Aquila, Hamburg, Taichung, Miami). Muzyka przełamuje tu odległości i zanurza człowieka w jego naturalnym środowisku – miast przyszłości, w których ludzie żyją na zasadach współpracy, współistnienia i współodpowiedzialności.

Architektura musi przekroczyć samą siebie, aby przyjąć rolę „zbiorowego sumienia” i powołać do życia „miasto doskonałe” funkcjonujące i rozwijające się dzięki idei solidarności.

Sprawdź repertuar Kina Syrena na sierpień.

Repertuar powstał we współpracy z Against Gravity.