sob., 23.04.2022

Kino Syrena
18 zł normalny/14 zł ulgowy

KINO SYRENA: Przeżyć

Kameralne Kino Syrena zaprasza na pokazy filmowe do Muzeum Warszawy na Rynku Starego Miasta.

Przeżyć

reż. Jonas Poher Rasmussen
Dania, Francja, Szwecja, 2021, 89 min

Amin Nawabi (pseudonim), 36-letni ambitny naukowiec, boryka się z bolesną tajemnicą ukrywaną od 20 lat, która zagraża stabilności życia, jakie buduje dla siebie i dla narzeczonego, z którym zaraz weźmie ślub.

Głównie za pomocą animacji odtworzono historię, którą Amin opowiada reżyserowi Jonasowi Poherowi Rasmussenowi, przyjacielowi i koledze ze szkoły średniej, po raz pierwszy — historię niełatwej drogi, jaką przebył jako dziecko-uchodźca z Afganistanu. Drogą szczerych rozmów pomiędzy Jonasem i Aminem, PRZEŻYĆ opowiada niezapomnianą historię samopoznania. Ukazuje, że kształtować przyszłość można tylko wówczas, gdy się uporało z przeszłością, przekazuje uniwersalną prawdę o tym, że rozumiemy naprawdę, co to znaczy być „u siebie” dopiero wówczas, gdy przestaniemy uciekać przed samym sobą.

Wejście na seans odbywa się w godzinach otwarcia muzeum, do godz. 20:00.

Sprawdź kwietniowy repertuar Kina Syrena.

Repertuar powstał we współpracy z Against Gravity.

niebieski neon kina syrena na czarnym tle